Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality

Aktuality


 

Válečné hroby – Brno a Blučina

Jak je za poslední sezóny zvykem, přineslo i letošní jaro nález několika válečných hrobů. Prvním příslibem nových objevů se již koncem ledna stalo odkrytí zbytku hrobu německého vojáka, pravděpodobně horského myslivce, na dost neuvěřitelném místě – pod bývalým pavilonem K na brněnském výstavišti.Znojmo, ulice Hradní, pivovar (okr. Znojmo)

Od června roku 2017 probíhá rozsáhly archeologický výzkum v prostoru znojemského pivovaru, který je situován na předhradí znojemského hradu. Zkoumaná plocha se rozprostírá od vjezdu do pivovaru až po rotundu sv. Kateřiny.Znojmo, ulice Brněnská (okr. Znojmo)

Během zimních měsíců na přelomu roků 2017 a 2018 proběhl výzkum při stavbě hal na ulici Brněnská. Zde se podařilo odhalit dosud neznámé pohřebiště ze závěru doby bronzové. Na ploše cca 3000m2 se podařilo zdokumentovat a vyzvednout 102 žárových hrobů.Hodonice (okr. Znojmo)

V průběhu října roku 2017 byl zahájen záchranný archeologický výzkum v areálu firmy Saint-Gobain Adfors v Hodonicích. Během prací na první části zkoumané plochy se podařilo odkrýt část sídelního areálu ze starší doby bronzové.„Archeometrický kongres“ v italském Turíně

V rámci X. mezinárodního kongresu AIAR (Associazione Italiana Di Archeometria), konaného ve dnech 14. - 17.Prostějov (okr. Prostějov)

Od měsíce září 2017 probíhá v prostějovské průmyslové zóně rozsáhlý záchranný archeologický výzkum vyvolaný rozšířením výrobního areálu společnosti MUBEA SBS Prostějov.Vyškov (okr. Vyškov)

V polovině března letošního roku odkryli pracovníci vyškovského pracoviště ÚAPP Brno, na stavbě parkoviště v průmyslové zóně Vyškov – Nouzka, mimořádně zajímavý kostrový hrob. Na dně kruhové sídlištní jámy ležela žena s dítětem v náručí. Oba zemřelí byli do hrobu uloženi s mimořádnou pečlivostí.Nové webové stránky

Spuštěny nové webové stránky.